Kule 2
42-110 Popów

Tel.: 34 310 40 36
Fax: 34 310 36 53

Inauguracja szkolenia chorążych w COSSW w Kulach

14 kwietnia w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach odbyła się inauguracja części stacjonarnej szkolenia zawodowego na pierwszy stopień w korpusie chorążych Służby Więziennej.

Szkolenie rozpoczęło się 28 lutego br., ale do 18 marca wykładowcy COSSW w Kulach zajęcia prowadzili w formie zdalnej. Część stacjonarna, która ruszyła dzisiaj, potrwa do 20 czerwca. Wtedy też odbędzie się egzamin na pierwszy stopień w korpusie chorążych SW.

W inauguracji wzięło udział 120 funkcjonariuszy z jednostek organizacyjnych z całego kraju z pionów: penitencjarnego, kadrowego, finansowego i ochronnego. Komendant COSSW w Kulach płk Magdalena Knapik, która ich powitała, życzyła im owocnej służby, pozytywnego złożenia egzaminów i zdobycia szlifów w korpusie chorążych. To druga edycja szkolenia prowadzona w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach.

Teraz na słuchaczy czeka wymagający cykl kształcenia praktycznego. Później zostaną przeegzaminowani z poszczególnych bloków i modułów tematycznych. Stacjonarna część szkolenia zawodowego odbywa się w reżimie sanitarnym. W jej trakcie funkcjonariusze, korzystając z bazy dydaktyczno-sportowej COSSW w Kulach, uczą się i ćwiczą, aby spełnić kryteria niezbędne do awansu na pierwszy stopień w korpusie podoficerów Służby Więziennej.

W Oddziale Zamiejscowym w Sulejowie równolegle prowadzone jest szkolenie zawodowe dla podoficerów Służby Więziennej.

mjr Paulina Ryś-Gonera
zdjęcia por. Jowita Szymocha

2 3 4