Kule 2
42-110 Popów

Tel.: 34 310 40 36
Fax: 34 310 36 53

1Święto Flagi i Konstytucji Trzeciego Maja

Święto Flagi

W dniu 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Święto zostało uregulowane w ustawie z dnia 20 lutego 2004 roku o zmianie przepisów o godle, barwach i hymnie RP. Jest to jedno z najmłodszych świąt państwowych dlatego tak istotne jest jego propagowanie wśród społeczeństwa. Godne eksponowanie tego dnia symbolu narodowego jest świadectwem patriotyzmu i oddania należnego szacunku naszemu krajowi.

IMG 20220322 WA0084W Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach wykładowcy poza zajęciami dydaktycznymi wynikającymi z programu szkolenia zawodowego realizują także różne formy zajęć dodatkowych. W trakcie szkolenia zawodowego na pierwszy stopień w korpusie chorążych SW realizowane są zajęcia fakultatywne z zakresu Crossfitu.

IMG 20220210 132742Awanse i wyróżnienia z okazji Święta Służby Więziennej

Z okazji Święta Służby Więziennej w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach odbyła się uroczystość, podczas której odznaczeni zostali wyróżniający się funkcjonariusze oraz nastąpiło wręczenie awansów na wyższe stopnie służbowe. Święto Służby Więziennej przypada w dniu 8 lutego. W tym dniu w 1919 r. Naczelnik Państwa - Marszałek Józef Piłsudski w dekrecie „W sprawie tymczasowych przepisów więziennych” ustalił zasady i organizację polskich więzień.

3

Z okazji przypadającego w dniu 8 lutego Święta Służby Więziennej Komendant Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach płk Magdalena Knapik złożyła wszystkim Funkcjonariuszom i Pracownikom Cywilnym SW życzenia zadowolenia z dobrze wypełnionego obowiązku w służbie Ojczyźnie oraz zdrowia i pomyślności w życiu osobistym.

Na ręce Komendanta COSSW w Kulach napływają życzenia i gratulacje z okazji Święta naszej formacji od innych Służb Mundurowych, za które serdecznie dziękujemy.

20220131 081838W dniu 27 stycznia 2022 r. minęła 77. rocznica wyzwolenia niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady w Auschwitz.

Z tej okazji w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach zaprezentowano wystawę pt.: „Auschwitz – Miejsce Pamięci”