42-110 Popów

Tel.: 34 310 40 36
Fax: 34 310 36 53

Reprezentacja OSSW Kule w Zaodach Strzeleckich

reprezentacja ossw kule w zawodach strzeleckich 20140604 1665205344Drużyna strzelecka z Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach uczestniczyła w dniu 31 maja 2014 r. w Mistrzostwa Policji w strzelaniu, które odbyły się w Szkole Policji w Katowicach. Zawody odbywały się pod patronatem Komendy Głównej Policji. Do rywalizacji, której celem było popularyzowanie sportu strzeleckiego, zostały zaproszone wszystkie służby mundurowe, również Służba Więzienna, którą reprezentowała drużyna z Ośrodka Szkolenia SW w Kulach.
Program zawodów przewidywał dwie konkurencje w zakresie użycia broni krótkiej. Pierwsza, strzelanie dokładne, polegała na oddaniu 20 strzałów w czasie sześciu minut do tarczy znajdującej się w odległości 25 m. Druga konkurencja, strzelanie dynamiczne, polegała na przebiegnięciu 100 m i oddaniu 12 strzałów w czasie 100 sekund do tarcz ustawionych w odległościach 25 i 50 m. Ogółem, w mistrzostwach udział wzięły 123 osoby startujące w konkurencji indywidualnej oraz 26 reprezentacji w konkurencji drużynowej.
Tytuł indywidualnego Mistrza Policji, z wynikiem 294 punktów, wywalczył reprezentujący Biuro Ochrony Rządu Tomasz Romańczuk. W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła reprezentacja nr 1 Szkoły Policji w Katowicach, z łączną sumą punktów 1119. Gospodarze zawodów po raz trzeci z rzędu zdobyli tytuł Drużynowego Mistrza Policji w strzelaniu.

tekst: por. Paweł Drab