Kule 2
42-110 Popów

Tel.: 34 310 40 36
Fax: 34 310 36 53

Andrzej MIKLUS – Złoty Kolarz Górski!

andrzej miklus zoty kolarz grski 2 20120920 1750189617W dniu 8 września 2012 r. w Wiśle odbyły się I Amatorskie Mistrzostwa Służby Więziennej w kolarstwie górskim MTB. Startował w nich starszy wykładowca działu szkolenia, kadr i spraw socjalnych Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach kpt. Andrzej Miklus. Wystąpił w kategorii M2 – od 40 lat do 59 lat i w swej kategorii zdobył złoty medal! Andrzej jest pasjonatem jazdy na rowerze. Często trasę z Częstochowy, gdzie mieszka, do OSSW w Kulach i z powrotem pokonuje właśnie rowerem. A jest to dystans w obie strony ok. 100 km. Chociaż w zawodach rowerowych uczestniczył po raz pierwszy, to z jakim skutkiem!–Trasa nie była łatwa – mówi Andrzej. - W nocy przed zawodami padał deszcz, stąd jazdę utrudniały kałuże, błoto, śliskie kamienie.
Zawodnicy musieli pokonywać liczne strome podjazdy, zakręty i niebezpieczne, długie zjazdy. A wszystko to przy nieograniczonym ruchu drogowym i zgodnie z przepisami ruchu drogowego. – Ale się udało! – śmieje się Andrzej. – Razem z kolegą Piotrem Glitą uzyskaliśmy ten sam czas i ex aequo zajęliśmy pierwsze miejsce. W wyścigu startowało ok. 60 zawodników i wszyscy uczestnicy chcieli dotrzeć do mety. Na początku trasy koledze Sebastianowi Białkowi z COSSW w Kaliszu zerwał się łańcuch. Był tak zdesperowany, że wrócił do Ośrodka w Wiśle, przebrał się i całą trasę przebiegł! Twardziel – mówi z uznaniem Andrzej.
A po zawodach wszyscy uczestnicy spotkali się przy wspólnym grillu. Zwycięzcom wręczono dyplomy i medale, a wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki. Mistrzostwa dostarczyły nie lada emocji. Były także okazją do wymiany uwag na temat techniki jazdy, nowinek technicznych, pochwalenia się swoimi akcesoriami rowerowymi… jak to wśród kolarzy bywa.
Andrzejowi serdecznie gratulujemy – wszak nie każdy może być złotym medalistą. I życzymy dalszych sukcesów na rowerowych trasach!

tekst: Grzegorz Walkiewicz
foto: Piotr Kochański