Kule 2
42-110 Popów

Tel.: 34 310 40 36
Fax: 34 310 36 53

Funkcjonariusze dokarmiają zwierzęta ze schroniska

111Zebraną karmę w dniu 26 października 2021 r. przekazano do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Trębaczewie.

Funkcjonariusze uczestniczący w szkoleniu zawodowym na pierwszy stopień w korpusie podoficerów SW wraz z kadrą Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach zaangażowali się w akcję zbiórki karmy dla zwierząt. Zebraną karmę w dniu 26 października 2021 r. przekazano do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Trębaczewie. W ten sposób funkcjonariusze mogli wspomóc porzucone zwierzaki i zaangażować się we wsparcie schroniska w karmę.

Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. To właśnie w tym miesiącu odbywa się najwięcej inicjatyw mających zwrócić szczególną uwagę na zwierzęta i zaangażować jak najwięcej osób w działania na rzecz poprawy jakości ich życia. Dzień czwartego października został ogłoszony Światowym Dniem Zwierząt. Ustanowiono go już w 1931 r. na konwencji ekologicznej we Florencji, a w Polsce Światowy Dzień Zwierząt po raz pierwszy miał miejsce w 1993 r. Dodatkowo w naszym kraju w dniu dwudziestego piątego października obchodzimy Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt. Polskie prawo chroni zwierzęta, a ich ochronę przewiduje Ustawa o Ochronie Zwierząt z dnia 21 sierpnia 1997 roku. Zgodnie z tą ustawą podkreśla się, że zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą, a człowiek jest winien zwierzęciu poszanowanie, ochronę i opiekę.

Współcześnie coraz więcej mówi się o prawach zwierząt, a społeczna wrażliwość i odpowiedzialność w tym zakresie rośnie. Jednak nadal istnieją ludzie, którzy bezmyślnie wyrzucają przygarnięte wcześniej zwierzę i nie dbają o jego los. Dlatego tym bardziej cenne są inicjatywy osób, którym zależy na dobru zwierząt i niesieniu im pomocy.

Dziękujemy wszystkim, którzy wykazali się empatią wspierając naszą akcję i pomogli w zapewnieniu pożywienia dla zwierząt w Schronisku w Trębaczewie. Podziękowania za tę inicjatywę dla Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach na ręce Komendanta COSSW w Kulach płk Magdaleny Knapik złożył także Burmistrz Miasta Działoszna mgr Rafał Drab.

tekst i zdjęcia: mjr Paulina Ryś-Gonera

222 333