Kule 2
42-110 Popów

Tel.: 34 310 40 36
Fax: 34 310 36 53

I Mistrzostwa SW w Biegu Przełajowym o Puchar Ministra Sprawiedliwości


11W Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Popowie zakończyły się I Mistrzostwa Służby Więziennej w Biegu Przełajowym o Puchar Ministra Sprawiedliwości.

W dniu 21 października 2021 r. na dwóch dystansach: sześciu i dwunastu kilometrów pobiegli przedstawiciele  Ministerstwa Sprawiedliwości, Służby Więziennej i Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości.

W biegu przełajowym na krótszym dystansie pierwsze trzy miejsca zajęli: Grzegorz Pietryka z Zakładu Karnego nr 1 w Grudziądzu, Paweł Ettinger z Zakładu Karnego w Bydgoszczy Fordonie i Damian Zdun ze Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości.

Wśród kobiet najlepsze były: Izabela Wierzchowska ze Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości, Beata Nowakowska z Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Dorota Bajuk z Zakładu Karnego we Włodawie. Na dłuższym dystansie triumfował Krzysztof Garbowski z Zakładu Karnego w Sztumie, drugi na metę dotarł Grzegorz Terlikowski z Zakładu Karnego w Stargardzie, a trzeci – Józef Zabielski z Aresztu Śledczego w Szczecinie. Z pań najlepiej pobiegła Dorota Gałuszka z grudziądzkiej jedynki. Za nią była Anna Koba z Ministerstwa Sprawiedliwości, a następnie Grażyna Krzywda z Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu. Zwycięzcom puchary oraz medale wręczył Michał Woś, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, któremu towarzyszył gen. Jacek Kitliński, dyrektor generalny Służby Więziennej. Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kulach na Mistrzostwach reprezentowali: por. Bartosz Omelczuk i st.sierż.sztab. Tomasz Ptak.

Na podstawie materiału Zespołu Prasowego CZSW
opracowała: mjr Paulina Ryś-Gonera
zdjęcia: archiwum CZSW, por. Bartosz Omelczuk

22 33