42-110 Popów

Tel.: 34 310 40 36
Fax: 34 310 36 53

VIII Mistrzostwa Służby Więziennej w piłce koszykowej

viii mistrzostwa sw w pilce koszykowej 20120512 1099258723Przez cztery dni, od 7 maja do 10 maja 2012, Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kulach stał się areną zmagań najlepszych koszykarzy – więzienników. Odbywały  się tutaj VIII Mistrzostwa Służby Więziennej w piłce koszykowej. Uczestniczyło w nich osiem reprezentacji Okręgowych Inspektoratów Służby Więziennej, wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach. Niewątpliwym faworytem Mistrzostw była drużyna z OISW we Wrocławiu, zwycięzca poprzednich mistrzostw. Po rundzie wstępnej, do rozgrywek półfinałowych przystąpiły drużyny z Wrocławia i Opola oraz Katowic i Rzeszowa.
Ku zaskoczeniu wszystkich, w pierwszym półfinale reprezentacja OISW w Opolu pokonała faworyzowaną drużynę z Wrocławia, aktualnych jeszcze Mistrzów Polski Służby Więziennej w koszykówce. Niesłychana ambicja, wola walki, ale i umiejętności, spowodowały, że przysłowiowy Dawid pokonał Goliata. Ale na tym wszak polega urok sportu…W drugim półfinale spotkały się reprezentacje OISW w Katowicach i Rzeszowie. Po wyrównanej i zaciętej walce zwyciężył beniaminek tych rozgrywek, drużyna z Katowic. W meczu o trzecie miejsce reprezentacja Wrocławia pokonała Rzeszów. Warto dodać, że te drużyny rozgrywał mecz o pierwsze miejsce w trakcie poprzednich Mistrzostw.  W wielkim finale spotkały się drużyny z Katowic i Opola. Od początku meczu, inicjatywę przejęła reprezentacja Katowic i nie oddała jej do końca. I widać było, że drużyna z Opola zwycięstwo z Wrocławiem okupiła porażką w finale rozgrywek.

Zwycięzcą VIII Mistrzostw Służby Więziennej w piłce koszykowej w 2012 roku została drużyna Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Katowicach. Kolejne miejsca zajęły reprezentacje:
- miejsce VIII: Olsztyn

Wyłoniono najlepszą ,,piątkę’’ Mistrzostw, w której znaleźli się: Marcin Gromek z OISW w Bydgoszczy, Grzegorz Ostrowski z OISW w Opolu, Arkadiusz Skafiriak z OISW w Rzeszowie, Wojciech Suprun z OISW we Wrocławiu i Rafał Przybył z OISW w Katowicach. Najwszechstronniejszym zawodnikiem został Grzegorz Ostrowski z OISW w Opolu. Sędziowie zawodów przyznali nagrodę fair play drużynie z OISW w Olsztynie.
Zwycięzcy otrzymali medale, puchary, dyplomy i statuetki. Wręczali je Komendant Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach mjr Jerzy Cyrulik, Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Katowicach płk Mirosław Gawron, Przewodniczący Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa Wiesław Żurawski, Wiceprzewodniczący ZG NSZZFiPW Krzysztof Frątczak, Przewodniczący Zarządu Okręgowego NSZZFiPW w Katowicach Jarosław Migas oraz przedstawiciele firmy MENTOR, głównego sponsora zawodów. Ceremonię zakończenia uświetnił występ cheerleaderek z Zespołu Szkół w Łęczycy, które swoje umiejętności prezentowały także w trakcie meczów.
Po uroczystości zakończenia, wszyscy uczestnicy spotkali się przy wspólnym ognisku. Sportową rywalizację zastąpiła wspólna zabawa, bo przecież celom integracji służy też sport.
A emocje sportowe za dwa lata, na kolejnych IX Mistrzostwach Służby Więziennej w koszykówce…

Tekst: Grzegorz Walkiewicz