Kule 2
42-110 Popów

Tel.: 34 310 40 36
Fax: 34 310 36 53

Ośrodek Szkolenia SW w Kulach na VIII Festiwalu Nauki w Dąbrowie Górniczej

festiwal nauki 20120326 1456933248W dniach 19 – 25 marca 2012 r. w Dąbrowie Górniczej odbył się w VIII Festiwal Nauki. Organizatorem Festiwalu jest Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej. Celem Festiwalu jest ukazanie przydatności wiedzy, zademonstrowanie praktycznych korzyści wynikających z jej rozwoju. Festiwal kierowany jest do mieszkańców regionu. W jego trakcie odbywają się spotkania, dyskusje, pokazy, wykłady, prezentujące różne dokonania naukowe oraz ciekawostki z różnych dziedzin nauki.
W Festiwalu uczestniczył wykładowca działu szkolenia, kadr i spraw socjalnych Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach ppor. Artur Kasztelan. W sali wykładowej Wyższej Szkoły Biznesu zaprezentował wykład na temat znaczenia i symboliki tatuażu więziennego oraz podkultury więziennej. Omówił różne formy tatuażu więziennego, sposoby jego wykonywania w warunkach więziennych, znaczenie każdego z nich. Ppor. Artur Kasztelan nieprzypadkowo został poproszony przez organizatorów Festiwalu o zaprezentowanie wykładu.
Jest znawcą tematyki tatuażu i podkultury więziennej, wcześniej swoją wiedzą na ten temat dzielił się z dziennikarzami stacji telewizyjnej TVN i Polsat, a także dziennikarzami portalu Wirtualna Polska.
Temat i prezentowane treści zainteresowały słuchaczy, a ppor. Artur Kasztelan po wykładzie odpowiadał na wiele pytań.

Tekst: Grzegorz Walkiewicz
Foto: Justyna Bednarek (OISW Katowice)