Kule 2
42-110 Popów

Tel.: 34 310 40 36
Fax: 34 310 36 53

Dzień Kobiet nie tylko dla Kobiet...

dzien kobiet nie tylko dla kobiet 20120313 1818523174Pani Teresa Żurawska jest długoletnim pracownikiem Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach. Oprócz pracy zawodowej, jej drugą pasją jest działalność społeczna. Pani Teresa jest radną Gminy Popów, założycielką Zespołu Śpiewaczego „Jutrzenka”, wskrzesicielką Koła Gospodyń Wiejskich w Popowie. Zespół „Jutrzenka” ma za sobą ponad 80 występów na różnych scenach, również w stolicy. Prezentował się na różnorakich festiwalach, w tym także z udziałem zespołów zagranicznych. W lutym tego roku Pani Teresa założyła pierwszy w gminie Popów, a może nawet pierwszy w Powiecie Kłobuckim, kabaret „Jedna Rodzina”. Przewodniczy Gminnemu Zarządowi Kół Gospodyń Wiejskich w Popowie. Jest animatorką życia kulturalnego gminy.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, Pani Teresa zorganizowała w Gminnym Centrum Kultury w Popowie I Gminny Dzień Kobiet. Na uroczystość zaprosiła Wójta, władze i przedstawicieli najważniejszych instytucji Gminy Popów, w tym Komendanta Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach mjr. Jerzego Cyrulika.
No i przede wszystkim te najważniejsze w tym dniu: kobiety z kół gospodyń wiejskich, panie nauczycielki, sołtyski, panie z okolicznych miejscowości, a nawet  z Kłobucka i Częstochowy. Gościem Honorowym był Senator Rzeczypospolitej Polskiej Pan Jarosław Lasecki. Jak przyznał, z radością przyjął zaproszenie, bo zna Panią Teresę i jej niespożytą energię, a zespół „Jutrzenka” występował podczas spotkania wigilijnego, które organizował na zamku w Bobolicach.
W trakcie imprezy okolicznościowy program przedstawiły dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Popowie, oczywiście na temat wyższości rodu niewieściego. Na scenie prezentował się także kabaret „Jedna Rodzina” i Zespół „Jutrzenka”, których założycielką jest Pani Teresa. Spotkanie uświetnił występ krakowskiego kabaretu „O…włos”. A po występach zespołów, zaczęło się wspólne śpiewanie przy karaoke, którą prowadził por. Paweł Czechowski – na co dzień funkcjonariusz Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach. Niejeden talent piosenkarski się objawił…W trakcie spotkania nie zabrakło kwiatów, miłych słów i życzeń, aby każdy dzień był zawsze Dniem Kobiet.
A i ja tam byłem, świetnie się bawiłem, sto lat Paniom śpiewałem, a com widział i słyszał, wyżej opisałem...

Tekst: Grzegorz Walkiewicz
Foto: Wiesław Przygoda