Kule 2
42-110 Popów

Tel.: 34 310 40 36
Fax: 34 310 36 53

Super User

promocja podoficerska 20100602 1450075983W dniu 8 maja 2010 r. w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach odbyła się kolejna uroczysta Promocja Szkoły Podoficerskiej. Szkołę ukończyło 108 funkcjonariuszy. W obecności Dyrektora Generalnego Służby Więziennej płk Kajetana Dubiela, Komendant OSSW w Kulach płk Danuta Kalaman nadała stopnie kaprala Służby Więziennej 90 funkcjonariuszom, albowiem 18 funkcjonariuszy posiadało stopień młodszego chorążego SW. Szkołę Podoficerską w Kulach ukończył tysięczny absolwent, a był nim kpr. Daniel Moskal z Aresztu Śledczego w Kielcach. 

Z tej okazji słuchacz otrzymał okolicznościowy dyplom. To już ponad tysiąc funkcjonariuszy Służby Więziennej podoficerskie szlify uzyskało w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach! Prymusem szkoły został kpr. Paweł Radzikowski z Aresztu Śledczego w Wałbrzychu. Drugą lokatę uzyskała kpr. Renata Wich z Zakładu Karnego Nr 1 w Łodzi, natomiast trzecie miejsce zajęła kpr. Sabina Rabiniak z Zakładu Karnego w Lublińcu. Po raz pierwszy szkolenie w szkole podoficerskiej w OSSW w Kulach odbywały kobiety. Nasze Panie szeroką ławą wchodzą do Służby. Swoją wyższość nad kolegami udowodniły, jak widać, również w szkolnej rywalizacji. Gratulujemy i takich samych osiągnięć życzymy w codziennej służbie! Za wzorową postawę w trakcie trwania szkoły oraz zaangażowanie Komendant Ośrodka Szkolenia SW w Kulach udzieliła wyróżnienia w postaci pochwały 18 funkcjonariuszom. W uroczystości, oprócz Dyrektora Generalnego SW, uczestniczyli Dyrektor Okręgowy SW w Opolu Pani ppłk Ilona Pietrasz, Dyrektor Okręgowy SW w Krakowie płk Krzysztof Trela, Dyrektor Okręgowy SW we Wrocławiu płk Ryszard Godyla, Zastępca Dyrektora Okręgowego SW w Katowicach ppłk Ryszard Szczepanik, kierownik Oddziału Zewnętrznego w Wąsoszu Górnym kpt. Piotr Dębowski, przedstawiciele bratnich służb mundurowych oraz przedstawiciele lokalnych władz samorządowych – świeckich i duchownych. Oprawę artystyczną zapewnił zespół ,,Częstochowa Pipes & Drums’’, znany z telewizyjnego programu ,,Mam talent” i prezentujący szkocką muzykę.

Zwracając się do absolwentów, Dyrektor Generalny SW gratulował ukończenia szkoły, zwrócił również uwagę, iż podoficerowie, noszący orły na czapkach, są przedstawicielami władz państwowych, bo dla osadzonych przebywających w celach reprezentują Państwo Polskie.

Z uwagi na nieobecność spowodowaną ważnymi względami służbowymi, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Pan Minister Stanisław Chmielewski skierował list do Komendanta Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach. W liście tym przekazał promowanym podoficerom gratulacje oraz życzenia pomyślności i sukcesów w służbie, która stanowi istotne dopełnienie prawidłowego funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości.

tekst: Grzegorz Walkiewicz