Kule 2
42-110 Popów

Tel.: 34 310 40 36
Fax: 34 310 36 53

Inauguracja szkolenia zawodowego dla podoficerów

inauguracja 20110427 1215268794W dniu 27 kwietnia 2011 r. rozpoczęło się w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach szkolenie zawodowe na pierwszy stopień podoficerski Służby Więziennej, o specjalizacji ochronnej, w systemie skoszarowanym. Do szkolenia przystąpiło 110 funkcjonariuszy, w tym cztery panie.
Przyjechali z jednostek podległych Dyrektorom Okręgowym SW w Katowicach, Krakowie, Lublinie, Opolu, Wrocławiu i Rzeszowie.
Uczestników szkolenia przywitał, po raz pierwszy w nowej roli, Komendant Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach mjr Jerzy Cyrulik. Co prawda, wiosenno-letnia aura nie sprzyja nauce, ale przed słuchaczami czas ciężkiej pracy. Zdobywać będą wiedzę teoretyczną i praktyczne kwalifikacje, przydatne w codziennej służbie. O efektach dowiemy się w trakcie sesji egzaminacyjnej. Oprócz zajęć programowych, kadra dydaktyczna proponuje także liczne zajęcia fakultatywne dla zainteresowanych, a i zajęć rekreacyjnych nie zabraknie!
Życzymy zatem miłego i owocnego pobytu w Kulach. Mamy nadzieję, że wszyscy słuchacze, którzy rozpoczęli szkolenie, w komplecie przystąpią w lipcu do uroczystego zakończenia. Powodzenia!

Tekst: Grzegorz Walkiewicz
Foto: Krzysztof Lipka