Kule 2
42-110 Popów

Tel.: 34 310 40 36
Fax: 34 310 36 53

III Międzynarodowe Seminarium Technik Interwencyjnych i Samoobrony im. Romka Smoka

iii seminarium technik interwencyjnych i samoobrony 1 20110413 1439996365W Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach rozpoczęło się III Międzynarodowe Seminarium Technik Interwencyjnych i Samoobrony im. Romka Smoka. W Seminarium uczestniczą funkcjonariusze Służby Więziennej, instruktorzy z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Szkoły Policji w Katowicach, Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku, a także instruktorzy samoobrony z Krajowej Szkoły Administracji Penitencjarnej w Agen w Republice Francuskiej. Jak zwykle, w Seminarium uczestniczy także guru wszystkich instruktorów samoobrony, przyjaciel OSSW w Kulach, sam Mistrz płk Mirosław Kuświk z Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu.
Seminarium nosi imię Romka Smoka – instruktora samoobrony, pasjonata wschodnich sztuk walki, wychowawcy z Zakładu Karnego w Herbach. Człowieka niezwykle życzliwego wszystkim, zawsze uśmiechniętego, pełnego optymizmu, mimo nieuleczalnej choroby, z którą się zmagał. Nie uczestniczył w I Seminarium w Kulach w 2008 r., bo choroba już mu na to nie pozwoliła. Odszedł od nas w trakcie trwania tego Seminarium. I wszyscy, którzy w nim uczestniczyli zdecydowali, że następne seminaria będą nazywane jego imieniem. Postać Romka wspomniał Komendant Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach, mjr Jerzy Cyrulik, otwierając Seminarium. Wszak razem pełnili służbę w Zakładzie Karnym w Herbach.         
Seminarium jest okazją do wymiany doświadczeń, pokazania innym nowych technik, nawiązania nowych kontaktów. W trakcie tegorocznego Seminarium jego uczestnicy rywalizować będą także w zawodach paintballowych. Na zwycięzców czekają okazałe puchary…

Tekst: Grzegorz Walkiewicz
Foto: Krzysztof Lipka