Kule 2
42-110 Popów

Tel.: 34 310 40 36
Fax: 34 310 36 53

Telewizja TVN w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach

art23W poniedziałkowy wieczór, 28 marca 2011 r., stacja telewizyjna TVN w ramach cyklu reportaży UWAGA przedstawiła reportaż dotyczący młodocianego zabójcy. Sprawca przestępstwa posiada liczne tatuaże. O ich rozszyfrowanie i zinterpretowanie dziennikarze poprosili wykładowców Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach. Przed kamerą wystąpił ppor. Artur Kasztelan, młodszy wykładowca przedmiotu ,,Zagadnienia penitencjarne’’ oraz ,,Wybrane zagadnienia z kryminologii i kryminalistyki’’, wcześniej młodszy wychowawca w Zakładzie Karnym w Herbach.
Ppor. A. Kasztelan od lat zgłębia tajniki więziennego tatuażu i wie o nim prawie wszystko…Swoją wiedzą podzielił się z autorami reportażu, a ci wykorzystali jej część w nagraniu programu. Omówił tatuaże, które na fotografiach młodocianego przestępcy pokazali mu twórcy programu oraz ich symbolikę. Dziennikarzom zaprezentował także, pochodzące z własnej kolekcji, tzw. ,,kolki-dziargałki’’ (prowizoryczne maszynki do tatuowania), wykonane przez osadzonych.
O tatuażu więziennym ppor. A. Kasztelan mógłby mówić długo, ale ramy czasowe programu pozwoliły na przedstawienie tylko fragmentu całego nagrania.

Tekst: Grzegorz Walkiewicz
Foto: TVN

Zobacz film: Uwaga! TVN - Reportaże - Zbrodnia dzieci link -> http://uwaga.tvn.pl/46019,wideo,249809,zbrodnia_dzieci,zbrodnia_dzieci,reportaz.html