Kule 2
42-110 Popów

Tel.: 34 310 40 36
Fax: 34 310 36 53

Deklaracja dostępności

KOORDYNATOR DO SPRAW DOSTĘPNOŚCI

mjr Mariusz Zalewski

starszy wykładowca
COSSW w Kulach OZ w Sulejowie
tel. 446450087
fax: 446450080
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kulach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach.

Stan dostępności cyfrowej
Strona internetowa Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach w obecnej chwili jest dostępna. Obecna wersja strony zawiera materiały oraz informacje dotyczące jednostki oraz informacje teleadresowe.

Przygotowanie deklaracji dostępności
Data sporządzenia deklaracji: 01.04.2021 r.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Data ostatniego przeglądu deklaracji: 03.10.2022 r.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Potrzebujesz informacji w innej formie niż prezentowana na stronie internetowej? Skontaktuj się z nami!

W zgłoszeniu podaj:
• adres internetowy strony, na której jest niedostępna dla Ciebie treść,
• swoje imię i nazwisko,
• swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
• informacje, jaki sposób przekazania informacji jest dla Ciebie najwygodniejszy.

Na stronie internetowej są problemy, które według Ciebie, wynikają z niespełnienia wymogów dostępności cyfrowej? Zgłoś to do nas.

Wszystkie kwestie związane z dostępnością cyfrową i udostępnianiem treści z tej strony internetowej koordynują:
• mł. chor. Tomasz Czapla – koordynator do spraw dostępności,
• mjr Mariusz Zalewski – koordynator do spraw dostępności.

Możesz do nas napisać mail – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zatelefonować – 446450087.
Możesz skontaktować się z koordynatorami dostępności mailowo:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo telefonicznie – 446450087

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania. Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, z Twojego zgłoszenia, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób. Jeżeli nasze działania nie będą dla Ciebie zadowalające, możesz zgłosić skargę do Oddziału Śląskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych lub Oddziału Łódzkiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jeżeli nadal będziesz mieć uwagi do naszych działań związane z dostępnością cyfrową możesz zgłosić je do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna
Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kulach, Kule 2, 42-110 Popów.
Do Ośrodka wchodzi się przez bramę przy której jest domofon. W skład Ośrodka w chodzi 5 budynków, do których prowadzi droga wewnętrzna. Do wejść 4 z 5 budynków nie prowadzą schody, a do wejścia do jednego budynku prowadzą schody. Przy schodach do 1 budynku brak jest podjazdu dla wózków. Dla gości przeznaczone jest wejście bez schodów.

Za pomocą domofonu przy bramie można się połączyć ze stanowiskiem dowodzenia w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach, który pełni funkcję recepcji. Wejście do jednostki odbywa się przy asyście funkcjonariusza lub pracownika. Obiekt w większości nie jest dostosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach. Dwa budynki posiadają parter i 2 piętra. Na parter i poszczególne piętra prowadzą schody, które można pokonać tylko pieszo. W budynkach nie ma windy. Budynki nie posiadają toalety dla osób z niepełnosprawnościami. Przed budynkiem nie wyznaczono miejsca parkingowego dla osób z niepełnosprawnościami. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń zezwala się na wejście z psem asystującym i psem przewodnikiem, jednak obiekt nie jest do tego przystosowany. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. W obiekcie nie można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online – usługa nie jest dostępna.

Oddział Zamiejscowy w Sulejowie, 97-330 Sulejów.
Do Ośrodka wchodzi się przez bramę przy której jest domofon. W skład Ośrodka w chodzi 6 budynków, do których prowadzi droga wewnętrzna. Do wejść 4 z 6 budynków nie prowadzą schody, a do wejścia do dwóch budynków prowadzą schody. Przy schodach do 2 budynków brak jest podjazdów dla wózków.

Za pomocą domofonu przy bramie można się połączyć ze stanowiskiem dowodzenia w Oddziale Zamiejscowym w Sulejowie, który pełni funkcję recepcji. Wejście do jednostki odbywa się przy asyście funkcjonariusza lub pracownika. Obiekt w większości nie jest dostosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach. Dwa budynki posiadają parter i 2 piętra, trzy budynki są parterowe. Na parter i poszczególne piętra prowadzą schody, które można pokonać tylko pieszo. W budynkach nie ma windy. Budynki nie posiadają toalety dla osób z niepełnosprawnościami. Przed budynkiem nie wyznaczono miejsca parkingowego dla osób z niepełnosprawnościami. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń zezwala się na wejście z psem asystującym i psem przewodnikiem, jednak obiekt nie jest do tego przystosowany. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. W obiekcie nie można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online – usługa nie jest dostępna.

Aplikacje mobilne
Nie udostępniamy aplikacji mobilnych

Informacje dodatkowe
Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kulach jest w trakcie działań zmierzających do osiągnięcia minimalnych wymagań służących zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.